Xiegu G-90 - reset do ustawień fabrycznych

Xiegu G-90 - przywrócenie ustawień fabrycznych

Od niemal roku na rynku dostępny jest transceiver G-90 firmy Xiegu. IMO ciekawe urządzenie. Niewielki panel przedni Xiegu G-90 został wyposażony w 3 pokrętła oraz 17 przycisków. Nie ma innej opcji: trzeba spróbować.

Funkcje przycisków zależą od tego: czy i jak przyciskamy - długo czy krótko, czy był już aktywny czy nie, z aktywnym klawiszem funkcyjnym, innym przyciskiem, a nawet czy był wciśnięty w momencie włączenia zasilania.

Przez ten czas Xiegu G-90 zebrał już wiele opinii. Prezentowane są materiały oraz filmiki dotyczące: parametrów eksploatacyjnych, funkcjonalności, serwisu, itd. Nie spotkałem (na razie) informacji, by można (manipulując ustawieniami TRX'a) go "ubić". Ale to tylko "technika"...

By uczynić go "bezużytecznym" - ależ oczywiście. Co wtedy zrobić? Każdy użytkownik kompa powie bez wahania: reset!

Jak to zrobić? To równie proste...

Wciśnij "FUNC" i włącz zasilanie....

Niestety (jak w wielu innych przypadkach) oryginalna (producenta, ale w języku angielskim) instrukcja jest dość oszczędna w slowach. :) Ta w języku polskim - milczy bardziej!

Trudno w obu znaleźć dodatkowe informacje o ustawienia domyślnych (fabrycznych). Więcej na ten temat zawierają dokumenty prezentowane przez użytkowników (ew. testerów) w sieci.

Czy jesteś pewien... ;)Jeśli radio "totalnie nam się rozjechało" to pamiętając, że radio często robi jedynie to co mu użytkownik każe - nie narzekajmy. Recepta jest bradzo prosta. Po kolei:

  • wyłącz zasilanie,
  • wciśnij i przytrzymaj przycisk "FUNC",
  • włącz zasilanie.

Na ekranie Xiegu G-90 pojawi się komunikat potwierdzający zainicjowanie procedury "resetu" ustawień.

Na "wszelki wypadek" musisz potwierdzić (wciskając przycisk "PRE"), że rzeczywiście tego chcesz! Po zatwierdzeniu tej opcji Twoje dotychczasowe ustawienia staną się jedynie wspomnieniem. :/

Bystry użytkownik analizując (o ile wcześniej je sprawdził) ustawienia "z fabryki" (te z jakimi dostał radio) może zauważyć... chociażby jedną różnicę. O tym może jednak kiedy indziej. :)

Wciskając przycisk "VM" przerwiesz procedurę resetu ustawień i wrócisz do tego... co było. :)

W sieci można znaleźć poradę, by w przypadku "awarii systemu" przeprowadzić (opisane przez producenta) procedury aktualizacji firmware (u mnie 1.73). 

Nie wiem. Może tak, może nie. Jak do tej pory (i niech tak zostanie! ) wystarczało wywołanie opisanej powyżej procedury resetu.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi zagadnieniami (związanymi nie tylko z transceiverem G-90) zapraszam do Warsztatu krótkofalowca.